پاورپوینت ژئو تکنیک و مقاومت مصالح

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن پاورپوینت ژئو تکنیک و مقاومت مصالح :

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : پاورپوینت
نوع فایل : powerpoint (..ppt) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد اسلاید : 11 اسلاید

قسمتی از متن powerpoint (..ppt) :


بنام خدا
مطالب این شماره
رفتار مکانیکی خاک ‎ های غیراشباع (سیدمحمد منصورزاده)
کارایی روش رادار نفوذی در کاوش ‎ های صحرایی ژئوتکنیک (علی قنبری)
مدیریت ریسک در سدهای خاکی (علی نورزاد, محمدحسن سبط و محسن روحانی ‎ نژاد)
نمودارهای طراحی روسازی راه ‎ های بدون رویه مسلح شده به ژئوسنتتیک ‎ ها (حسین مؤیدی)
تحلیل عددی برای تعیین اثر سربار نواری بر دیوارهای حائل و ارزیابی روش ‌ های کلاسیک
(محمد ملکی و علی درخشان)
تعیین سطح لغزش بحرانی در ترانشه ‎ های خاکی با استفاده از الگوریتم ژنتیک
(کامران نوبخت وکیلی, میرمحمد سید ‎ هاشمی, علیرضا عاملی)
بررسی عددی رفتار ریزشمع تحت بار محوری استاتیکی (علی ‎ اکبر حشمتی و وحید نصیری)
تعیین مدول عکس ‌ العمل بستر و خصوصیات بار– نشست برای نهشته ‎ های قلوه سنگی حاوی شن با استفاده از آزمایش بارگذاری صفحه ‎ ای (ترجمه: بابک کاظمی)
رفتار مکانیکی خاک ‎ های غیراشباع
چکیده:
در این مقاله رفتار مکانیکی خاک ‎ های غیراشباع (همچون تغییر حجم و مقاومت برشی) مورد مطالعه قرار گرفته است. برای توصیف رفتار مکانیکی هر نوع خاکی, اعم از اشباع و غیراشباع, لازم است که حالت تنش در آن خاک به طور دقیق مورد بررسی قرار گیرد. حالت تنش نیز شامل ترکیبات معینی از متغیرها موسوم به متغیرهای حالت تنش می ‎ باشد. این متغیرها مستقل از خواص فیزیکی خاک بوده و تعداد آنها برای توصیف حالت تنش در خاک, اغلب وابسته به تعداد فازهای تشکیل دهنده خاک می ‌ باشد. در خاک ‎ های اشباع به ‎ دلیل ساختار دو فازی, وجود یک متغیر حالت تنش کافیست تا بتوان به وسیله آن رفتار خاک را مورد مطالعه قرار داد. این متغیر همان تنش مؤثر ترزاقی یعنی می ‎ باشد. اما در خاک ‎ های غیراشباع به ‎ دلیل ساختار سه یا چهار فازی, برای بررسی حالت تنش حداقل احتیاج به دو متغیر می ‎ باشد. به عبارت دیگر نمی ‎ توان با تنها یک متغیر حالت تنش, رفتار این خاک ‎ ها را مورد مطالعه قرار داد. با بررسی هایی که در این زمینه انجام گرفته است, چنین به نظر می ‎ رسد که دو متغیر مکش ماتریک یعنی و تنش نرمال خالص یعنی مناسبترین ترکیب دو تایی برای توصیف حالت تنش در خاک ‎ های غیراشباع می ‎ باشند.
کلمات کلیدی: خاک غیراشباع, متغیر حالت تنش, مکش ماتریک, تنش نرمال خالص.
سیدمحمد منصورزاده, عضو هیئت علمی پژوهشکده حمل و نقل
بازگشت
کارایی روش رادار نفوذی در کاوش ‎ های صحرایی ژئوتکنیک
چکیده:
روش رادار نفوذی یکی از روش ‎ های جدید در کاوش ‎ های صحرایی می ‎ باشد که بر مبنای ارسال امواج الکترومغناطیس و تهیه تصویر از پاسخ امواج ارسالی ابداع شده است. در شرایط کنونی و در سطح بین ‎ المللی از این روش برای شناسایی عوارض مدفون در خاک, سنگ و کاوش ‎ های زیرسطحی استفاده می ‎ شود. با این حال متأسفانه این روش در ایران مورد توجه واقع نشده است. در این مقاله به منظور معرفی این تکنیک به مجامع علمی کشور, مبانی روش مذکور بیان شده و در پی آن به بحث پیرامون قابلیت این تکنیک در مطالعات ژئوتکنیک در پروژه ‎ های مختلف عمرانی پرداخته شده است. بررسی ‎ های انجام شده نشان می ‎ دهد رادار نفوذی قادر است در مطالعه ساختگاه سدها و مسیر تونل ‎ ها, موقعیت نواحی خرد شده سطحی, سطح آب زیرزمینی و مرز لایه ‎ ها استفاده شده و پاره ‎ ای از خصوصیات ژئوتکنیکی پی را تعیین کند. از طرف دیگر در کاوش ‎ های درون شهری از این سیستم می ‎ توان برای شناسایی حفرات احتمالی زیر سطح زمین و همچنین موقعیت عوارض و لوله ‎ های مدفون استفاده نمود. نهایتاً با توجه به اینکه عمق نفوذ امواج از اصلی ‎ ترین محدودیت ‎ های این تکنیک می ‎ باشد, عمق کارایی رادار نفوذی در مصالح مختلف و اثر آب در کاهش نفوذ امواج مورد بحث واقع شده است.
کلمات کلیدی: رادار نفوذی, ژئورادار, کاوش ‎ های صحرایی, ژئوتکنیک, GPR .
علی قنبری, استادیار گروه مهندسی عمران, دانشگاه تربیت معلم
بازگشت


لینک کمکی