پاورپوینت مشخصات امام حسین (ع)

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن پاورپوینت مشخصات امام حسین (ع) :

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : پاورپوینت
نوع فایل : powerpoint (..ppt) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد اسلاید : 28 اسلاید

قسمتی از متن powerpoint (..ppt) :


1
اِنّی م ا اَخ افُ عَلی اُمَّتی الفَقرَ وَل کِن اخ افُ عَلَیهِم سُو َ التّدبِیرِ
حضرت رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم
من از فقر برامّتم بیم ندارم, لکن ازآنچه که بر امتم بیمناکم سو تدبیر است.
مشخصات امام حسین (ع)
پدر:علی ابن ابیطالب
مادر:فاطمه دختر پیامبر
کنیه:ابوعبدالله
القاب:سید الشهدا و سبط اصغر
تولد:سوم شعبان سال چهارم هجری
مدت امامت:دو سال
شهادت:جمعه دهم سال 61هجری در کربلا.
امام حسین(ع) قبل از امامت
امام حسین (ع) در 3 شعبان سال 4 هجری در مدینه به دنیا آمد. پیامبر ( ص ) نام فرزنزهرا ( س ) را ” حسین “ نهاد. وی مورد علاقه شدید پیامبر خدا ( ص ) بود و آن حضرت در باره ی او فرمود: ” حسین منی و انا من حسین... “ و در آغوش پیامبر بزرگ شد. هنگام رحلت رسول خدا, شش ساله بود. در دوران پدرش علی (ع) نیز از موقعیت والایی برخوردار بود. در دوران خلافت پدرش, در کنار آن حضرت بود و در سه جنگ ” جمل “ ,  ”صفین “ و ” نهروان “ شرکت داشت.
پس از شهادت پدرش که امامت به حسن بن علی (ع) رسید, همچون سربازی , مطیع رهبر و مولای خویش و همراه برادر بود. پس از انعقاد پیمان صلح, با برادرش و بقیه اهل بیت (ع) به مدینه آمد. با شهادت امام حسن مجتبی (ع) در سال 4 9 و یا50 هجری, بار امامت به دوش سید الشهدا (ع) قرار گرفت.
امام حسین(ع)در دوره امامت
در دوران 10 ساله حکومت معاویه, امام همواره یکی از معترضین سرسخت نسبت به دستگیری و قتل های معاویه بود. وی یکی از محورهای وحدت شیعه و از چهره‏های برجسته و شاخصی بود که مورد توجه قرار داشت و همواره سلطه اموی از نفوذ شخصیت او بیم داشت.
با مرگ معاویه در سال 60 هجری, یزید به حاکم مدینه نوشت که از حسین (ع) به نفع او بیعت بگیرد. اما امام که فساد یزید و بی‏لیاقتی او را می‏دانست, از بیعت امتناع کرد و برای نجات اسلام از سلطه یزید راه مبارزه را پیش گرفت.از مدینه به مکه هجرت کرد و در پی نامه نگاری های کوفیان و شیعیان عراق با آن حضرت و دعوت برای آمدن به کوفه, ابتدا مسلم بن عقیل را فرستاد و نامه‏هایی برای شیعیان کوفه و بصره نوشت و با دریافت پاسخ کوفیان در بیعت شان با مسلم, در روز 8 ذیحجه سال 60 هجری از مکه به سوی عراق حرکت کرد.
با پیمان شکنی کوفیان و شهادت مسلم, اوضاع عراق نامطلوب شد و امام که همراه خانواده, فرزندان و یاران به سوی کوفه می‏رفت, پیش از رسیدن به کوفه در سرزمین کربلا در محاصره سپاه کوفه قرار گرفت ولی تسلیم نیروهای یزید نشد و سرانجام در روز عاشورا در آن سرزمین, در نبردی نابرابر همراه یارانش به شهادت رسید و با نثار خون پاک خویش مکتب نوپای اسلام را حیات جاودانه بخشید.


لینک کمکی