پاورپوینت مدیریت SWOT

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن پاورپوینت مدیریت SWOT :

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : پاورپوینت
نوع فایل : powerpoint (..ppt) ( قابل ویرایش و آماده پرینت )
تعداد اسلاید : 21 اسلاید

قسمتی از متن powerpoint (..ppt) :


موضوع تحقیق : مدیریت SWOT
مقدمه :
در میان بسیاری از ابزارهای مدیریت استراتژیک, تکنیک SWOT از شهرت و کاربرد بیشتری در بین محققان و نظر مدیریت استراتژیک در بین دهه ‌ های قبل برخوردار بوده است. از زمان معرفی این تکنیک در سال 1969 به وسیا دانشگاه هاوارد (لیرند و همکارانش, 1991), تکنیک SWOT در دهه 1970 به دلیل مفروضات بدیهی و موجه آن شهرت یافت که مدیرات می توانستند با در نظر گرفتن محیط بیرونی منابع داخلی خود را برنامه ریزی کنند. بعداً (1980) با ارائه پنج نیروی رقابتی خود, باعث معروفیت و شهرت بیشتر تکنیک SWOT شد.
در دهه 1990 بارنی تکنیک SWOT را با ارتباط دادن بین منابع داخلی و مزیت رقابتی پایدار بازنگری کرد. (بارنی, تکنیک معروفیت و کاربرد خود را در قرن جدید نیز از دست نداده است به طوری که در بسیاری از شرکت ها و سازمان ها برنامه ریزی های استراتژیک یکی از تکنیک های ضروری به شمار می رود.
تعریف محیط فرضی :
ایده طراحی مدارس نمونه مردمی از لزوم اعمال نظارت و کنترل بر مدارس خاص تهران شکل گرفت. مدارسی که به زعم اعضای شورای عالی آموزش و پرورش, سیستم اداری را قبول نداشتند, از مردم شهریه می گرفتند, دانش ‌ آموزان را گزینش می کردند, برنامه رسمی مدرسه را دستکاری و ساعات مصوب دروس را تغییر می دادند, برنامه های اضافی آموزشی و پرورش داشتند, به کارکنان و معلمان خود حق الزحمه اضافی پرداخت می کردند, برنامه های آموزشی و پرورش رسمی را نامناسب و یا نارسا تلقی کرده و خود را پیش تر از آن می دانستند, معمولاً تحت حمایت شدید اولیا و دانش ‌ آموزان خصوصاً اولیای با نفوذ قرار داشتند تا حدی که نه تنها سیاست ‌ های اداری منطقه آموزشی بلکه وزارتخانه را نیز وقعی نمی نهادند. به رسمیت شناخت فعالیت های اضافی این گونه مدارس با اجرای دستورالعمل مدارس نمونه مردمی, موجب اطلاع آموزش و پرورش از برنامه کار هفتگی و میزان ساعات فوق برنامه آموزشی و پرورشی, میزان پرداخت حق الزحمه اضافی به کارکنان و میزان شهریه دریافتی از دانش آموزان را فراهم و امکان ورود به عرصه فعالیت های آن ها را فراهم کرد.


لینک کمکی